Emocje naszych dzieci - gniew. Propozycje lektur

Podajemy wykaz lektur do pracy nad gniewem wśród dzieci w grupie przedszkolnej. Są to tytuły książek, które zaproponowały uczestniczki sieci Zaczytane Przedszkolaki.
1. Elżbieta Zubrzycka, Po co się złościć? Bezpieczne dziecko

                                                 
 Książka składa się z dwóch części: opowiadania i skierowanego do dzieci króciutkiego wykładu o zasadach prawidłowej komunikacji. Opowiadanie pokazuje dzieciom skąd się bierze złość i do czego jest potrzebna. Wyjaśnia, że czasem jest uzasadniona, a czasem nie. Jak to odróżnić? Temu służy druga część książki, która omawia zjawisko złości, uczy jak nad nią zapanować i wyrażać w taki sposób, który nie krzywdzi nikogo.
opis wydawcy 
żródło: http://bonito.pl/k-1442610-po-co-sie-zloscic-bezpieczne-dziecko

2. Wojciech Kołyszko, Jovanka Tomaszewska, Garść radości, szczypta złości

Wszystkie dzieci odczuwają emocje. Będą szczęśliwe, jeśli potrafią je zaakceptować i rozpoznać ich ukryty sens. Dzięki tej mądrej książeczce, obfitującej w zabawne i pouczające ćwiczenia rysunkowe, mali czytelnicy nauczą się, że uczucia są dobre i pożyteczne. Czasem motywują do działania, a czasem przestrzegają przed niebezpieczeństwem. Dzieci dowiedzą się, że wszystkie emocje trzeba szanować i nie można się ich bać. Wspólne rysowanie z dziećmi to świetna, pouczająca zabawa także dla dorosłych! Dzięki niej lepiej poznają swoje dziecko, jego ukryte niepokoje i radość z przeżywania świata.
opis wydawcy
źródło: http://bonito.pl/k-80052441-garsc-radosci-szczypta-zlosci
3. Beata Majchrzak, Opowieść o Błękitnym Psie, czyli o rzeczach trudnych dla dzieci

Moja praca jest niekiedy bardzo trudna. Powinnam wiedzieć, jak pomóc innym w ich problemach, ale nie zawsze tak jest. Czasami nie wiem, co im powiedzieć, brakuje mi mądrych słów. Czasami jest mi ciężko i smutno. I wtedy przychodzi do mnie Błękitny Pies, wielki, miękki i włochaty, pachnący gumą balonową i opowiada mi moje historie. Bo pamiętasz, mój drogi czytelniku – on zawsze mówi to, co najbardziej jest nam potrzebne.
Niezwykła, poruszająca historia o dzieciach... i wspaniałym Błękitnym Psie.
Książka nagrodzona w III Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży.
 źródło: http://www.empik.com/opowiesc-o-blekitnym-psie-czyli-o-rzeczach-trudnych-dla-dzieci-majchrzak-beata,p1082713792,ksiazka-p


4. Julia Duszyńska, Cudaczek-Wyśmiewaczek
                                                             
Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki. 
źródło: https://merlin.pl/cudaczek-wysmiewaczek-duszynska-julia/3230164/?gclid=CK3F0MTZltACFaIK0wodeJwPIQ&gclsrc=aw.ds

5. Jo Witek, W moim sercu: ksiega uczuć
                                          
 
To piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc.
źródło: http://mamania.pl/product-pol-65-W-moim-sercu.html


Zachęcamy także do odwiedzenia strony pacynkowo.edu. pl.  Na tej stronie znajdziemy  Autorski Program Edukacyjny Opowieści z Pacynkowa, oparty na metodzie bajkoterapii i pracy z pacynką.
http://www.pacynkowo.edu.pl/

               
  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga