Emocje naszych dzieci - cz.2
Kolejny scenariusz omówiła Katarzyna Pawłowska z Przedszkola nr 170 w Warszawie. Uczestniczka zaprezentowała radość.
Temat: Radość – potrafimy rozpoznawać swoje emocje
Cele:
Cele:
- kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć u siebie i innych,
- rozwijanie umiejętności okazywania uczuć,
- rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,
- uważne słuchanie poleceń i objaśnień nauczycielki,
- budowanie poczucia własnej wartości,
- wyzwalanie radości w dzieciach poprzez ich ulubione zabawy.
Pomoce:
- chusta animacyjna, piłeczki, kredki, kartony, zestaw obrazków.
Przebieg zajęć:
I Zabawy
integracyjne:
1.
Iskierka. Wszyscy
uczestnicy stają w kręgu i puszczają iskierkę która musi dojść
z powrotem do osoby która, iskierkę puściła. Osoba zaczynająca wypowiada
słowa: Iskierkę przyjaźni
puszczam w krąg, niechaj powróci do mych rąk.
2. Mam
na imię ...(dziecko wypowiada swoje imię) i uśmiecham się tak
(dzieci pokazują w jaki sposób się śmieją)
II Czy potrafimy
rozróżniać emocje?
3. Wybór
obrazka i określenie w jakim nastroju jest osoba będąca na obrazku.
Ø Jak
wygląda osoba, która odczuwa radość?
Ø Jak
wygląda jej twarz?
Ø Jak
wygląda jej ciało ?
III Rozmowa z dziećmi na temat zabaw sprawiającym dzieciom
radość.
4. Zabawy
z chustą animacyjna
5. Rysowanie
radości
IV Zabawy w kręgu
6. Zabawa
skojarzeniowa – Radość to .... (
wypowiedzi dzieci)
7. Łańcuszek
wyrazowy – Radość ....(dzieci
dopasowują wyrazy)
Hasło dnia:
Mam nadzieję że po takich
radosnych zabawach, dzień będzie
Bardzo Radosny!!!!!!
Na zakończenie wszystkie uczestniczki zatańczyły popularny integralny taniec zwany Belgijką.
Nauka kroków przedstawiona jest w poniższym materiale Jak się tańczy Belgijkę.
Zapraszamy do tańca!
Komentarze
Prześlij komentarz