Emocje naszych dzieci - cz.2

Kolejny scenariusz omówiła Katarzyna Pawłowska z Przedszkola nr 170 w Warszawie. Uczestniczka zaprezentowała radość.

Temat: Radość – potrafimy rozpoznawać swoje emocje 
Cele:
  • kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania uczuć u siebie i innych,
  • rozwijanie umiejętności okazywania uczuć,
  • rozwijanie umiejętności współpracy w grupie,
  • uważne słuchanie poleceń i objaśnień nauczycielki,
  • budowanie poczucia własnej wartości,
  • wyzwalanie radości w dzieciach poprzez ich ulubione zabawy.
Pomoce:
  • chusta animacyjna, piłeczki, kredki, kartony, zestaw obrazków.
Przebieg zajęć:
I  Zabawy integracyjne:
1.      Iskierka. Wszyscy uczestnicy stają w kręgu i puszczają iskierkę która musi dojść
        z powrotem do osoby która, iskierkę  puściła. Osoba zaczynająca wypowiada 
        słowa: Iskierkę przyjaźni puszczam w krąg, niechaj powróci do mych rąk.
2.      Mam na imię ...(dziecko wypowiada swoje imię) i uśmiecham się tak (dzieci pokazują w jaki sposób się śmieją)

II  Czy potrafimy rozróżniać emocje?
3.      Wybór obrazka i określenie w jakim nastroju jest osoba będąca na obrazku.
Ø  Jak wygląda osoba, która odczuwa radość?
Ø  Jak wygląda jej twarz?
Ø  Jak wygląda jej ciało ?

III Rozmowa z dziećmi na temat zabaw sprawiającym dzieciom radość.
4.      Zabawy z chustą animacyjna
5.      Rysowanie radości

IV  Zabawy w kręgu
6.      Zabawa skojarzeniowa – Radość to .... ( wypowiedzi dzieci)
7.      Łańcuszek wyrazowy – Radość ....(dzieci dopasowują wyrazy)

Hasło dnia:
Mam nadzieję że po takich radosnych zabawach, dzień będzie
Bardzo Radosny!!!!!!


Na zakończenie wszystkie uczestniczki zatańczyły popularny integralny taniec zwany Belgijką.

 Nauka kroków przedstawiona jest w poniższym materiale Jak się tańczy Belgijkę
Zapraszamy do tańca!





Komentarze

Popularne posty z tego bloga