25.11. - Dzień Pluszowego Misia

Mały, duży, miękki, puchaty, z łatką i bez łatki... 25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia


Pluszowy Miś to, mimo wielu nowocześniejszych i jeszcze bardziej atrakcyjnych zabawek, ulubiona oraz niezastąpiona przy zasypianiu maskotka. Moda na "misie" raczej nigdy nie przeminie. Chyba nie ma domu, w którym w dziecinnym pokoju na łóżku, w na półce, w fotelu nie siedziałby pluszowy miś 🐻
I właśnie z okazji Dnia Pluszowego Misia nasza koordynatorka Basia wspólnie z koleżanką z Wydziału Informacyjno-Bibliograficznego Iwoną Szagałą przeprowadziły zajęcia biblioterapeutyczne w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr nauk med. Juliana Bogdanowicza w Warszawie.
Mali pacjenci na początku przywitali się z Misiem Uśmieszkiem.
Iwona z Basią pokazały jak to zrobić 😃
Iwona przeczytała opowiadanie Jesienny spacer z Misiem Uszatkiem autorstwa Czesława Janczarskiego
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach. Z chęcią zasypywały misia liśćmi, które przyniosły ze sobą nauczycielki z biblioteki.  Naśladowały również różne głosy.
Wszystkich Was kocham najbardziej autorstwa Sama MacBratney'a to druga książka przeczytana na zajęciach. Opowiada o rodzinie misiów - mamie, tacie i trójce "misiowych pociech". Jest to piękna książka o miłości, bo mimo, że każdy miś jest inny, wszystkich "misiowi rodzice".
Niespodziankę dla małych pacjentów przygotował warszawski oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich. Oczywiście we współpracy z naszą biblioteką 😉Kilka kartonów z misiami małymi i dużymi 😊🐻 Misie dla dzieci "grzecznie" siedziały na krzesełkach.
Cieszymy się, że dzięki nam na buziach pacjentów Szpitala Dziecięcego im. prof. dr nauk med. Juliana Bogdanowicza w Warszawie zagościł uśmiech 😊


Komentarze

Popularne posty z tego bloga