Świętujemy 100-lecie odzyskania Niepodległości

Nasze drugie spotkanie, zaplanowane 12.11. zostało przełożone na 19.11. Wszystko wskazuje na to, że 12.11 będzie dniem wolnym od pracy w związku z przypadającą dzień wcześniej - 11.11.2018 - setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zdjęcia poniżej przedstawiają różne warianty wykonania KOKARDY NARODOWEJ, błędnie określanej jako kotylion.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kokarda_narodowa 
 Basia - jedna z koordynatorek - uczestniczyła w fantastycznym szkoleniu Biało-czerwone animacja na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Szkolenie to organizowało Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA.
Na najbliższym spotkaniu chciałybyśmy na początek zaproponować Wam różne zabawy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zabawy te, związane by były właśnie z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości.
W dalszej części zajmiemy się planowanym punktem spotkania, czyli zajęciami pod tajemniczym tytułem: Z ciocią Jadzią w Rzymie oraz  poznamy świat baśni i bajek. 
Czekamy na Was 19 listopada!
A tymczasem zobaczcie co działo się na warsztatach Biało-czerwone animacja na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, na których była Basia.
Mając na uwadzę priorytet tegorocznych prac naszej Sieci, jakim jest Podnoszenie kompetencji porozumiewania się w języku ojczystym nie możemy zapominać o wartościowych tekstach literackich, które idealnie pasują do tematyki niepodległościowej dla najmłodszych. Na pewno mogą to być niezapomniany Kto ty jesteś? Władysława Bełzy, pod tym samym tytułem świetna książka autorstwa Joanny Olech, ale także wiersz, który usłyszała Basia na zajęciach. Autorką jest Renata Wójcik - nauczycielka z Przedszkola nr 145 Czterolistna Koniczynka w Warszawie. Wierszyk brzmi tak:
Jestem sobie przedszkolaczek,
żyje w Polsce, wiec Polakiem.
Godło, flagę, dobrze znam,
te symbole w sercu mam.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga