Niesamowite zajęcia Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne 3 marca 2025

 Nella z Przedszkola nr 259 "Leśna Bajka" 

Nasza  koleżanka przedstawiła propozycje zabaw z wykorzystanie Ruchu Weroniki Sherborne. Przedstawiamy fotorelacje oraz scenariusz przesłany przez autorkę.

👆👆👇👇👈👈👉👉👊👊👊👊👊👋👋👌👌👌👍👍👍👐👐👐👐👏👏👏👏👈











 


METODA DRAMY


Osoby dołączają do rzeźby - dotykając osoby (plecy, łokcie, kolana)




Jak widać zabawa świetna!

Linijka - pomysł na prezent dla dziecka, który kończy już edukację w przedszkolu

👇👇👇👇👇👇👇👇👈👈👈👈👈👈👈👊👊👊👊👊👊👊👋👋👋👋

Temat: Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne

Data:  03.03.2025r

Grupa  4,5 latki

Osoba prowadząca: Nella Makowiak

Formy: indywidualna, grupowa

Metody:

§       metoda ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne

Cele:

§    -  świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego,

§    -  świadomości przestrzeni i działania w niej,

§     - dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu (ćwiczenia oparte na relacji ,,z”, relacji ,,przeciwko”, relacji ,,razem”)

§      - zaufania do samych siebie i otoczenia , możliwości twórczego wyrażania siebie

__________________________________________________________________________________________________

 Przebieg zajęć:

Struktura zajęć


Planowanie do realizacji ćwiczenia i relacje.

Uwagi

Powitanie grupy

Powitanie ciałem – powitanie dłońmi, łokciem, kolanem.

 

 

 STOPIEŃ  I

Ćwiczenia świadomości ciała i przestrzeni

Pozycja podłogi:

§  Ślizganie, wolne poruszanie się,

§  Wicie się na brzuchu, plecach,

§  Zwijanie się,

Pozycja siedząca:

§  Kolana: chowanie, poklepywanie, masowanie, łaskotanie, uderzanie,

§  Łokcie: chowanie, poklepywanie, masowanie, łaskotanie, uderzanie,

§  Stopy: tupanie stopami o podłogę, robienie kółek w powietrzu,

§  Ramiona: prostowanie, zginanie, potrząsanie,

§  Ręce: klaskanie potrząsanie

Pozycja stojąca:

§  Nogi: chodzenie, bieganie – duże kroki, małe kroczki,

§  Całe ciało: turlanie, zajmowanie ciałem jak największej ilości miejsca, napinanie, wydłużanie, zmniejszanie,

§  Upadanie: z boku do przodu lub do tyłu,

Świadomość ciała:

§  Przestrzeń osobista/leżenie na plecach/siedzenie i stanie,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zbadaj przestrzeń ponad sobą, z boku używając ramion i nóg.

Relacje „z”

§  Plecy do pleców: ocieranie się, pchanie wzajemne pleców partnera,

§  Ślizganie na plecach: jedno dziecko pcha drugie po podłodze,

§  Kołysanie/bujanie: dzieci siedzą jeden za drugim; dziecko siedzące z tylu, trzymając swoje ręce na ramionach dziecka z przodu-delikatnie je kołysze,

§  Turlanie: turlanie partnera „od siebie”, „do siebie”,

 

 

Relacje „przeciwko”

§  Pchanie plecami: pchanie-testowanie siły,

 

Relacje „razem”

§  Plecy: odpoczynek opierając się o plecy partnera-wspólne kołysanie,

§  Siad twarzą do siebie: trzymanie rak-ruch i kołysanie,

 

 

Praca grupowa

§  Trzymanie się za ręce w kole: poruszanie się do przodu/na boki/do tyłu-siedzenie całą grupą.

 

 

Podżegnie grupy

§  Pożegnanie ciałem – dzieci przesuwają się na pośladkach po dywanie i witają się dłońmi, łokciem, kolanem

 

 

DZIĘKUJEMY BARDZO
DZIĘKUJEMY BARDZO
DZIĘKUJEMY BARDZO
DZIĘKUJEMY     BARDZO  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga