ZAPRASZAMY na IV spotkanie sieci 1 MARCA 2020
DROGIE dziewczyny, przypominam o spotkaniu online 1 III 2021 r.
o godz. 14.00 przy Waszych komputerach lub smartfonach馃憖馃捇馃捇馃捇馃摓馃摓馃摓
Pami臋tajcie by sprawdzi膰 skrzynki e-mailowe z wej艣ciem na spotkanie on line.
Zalogujcie si臋 wcze艣niej ;-)
Przypominam tytu艂y ksi膮偶ek z Mamani, kt贸re mog艂y艣cie wybra膰:
"A kr贸lik s艂ucha艂" Cori Doerrfeld
"Kolorowy potw贸r" Anna Llenas
"Kolorowy Potw贸r POP-UP" Anna Llenas
"Wielka ksi臋ga SUPERmocy" Susanna Isern, Rocio Bonilla
"Kiedy nadchodzi smutek" Eva Eland
"Jeste艣 kim艣 wyj膮tkowym. Relaksacje dla dzieci" Martyna Broda
"Ma艂e s贸wki" Martin Waddell
"Czy mo偶emy si臋 przytuli膰"
"Kiedy nie mo偶emy si臋 przytuli膰"
Wyr贸偶ni艂am ksi膮偶ki do kt贸rych scenariuszy jeszcze nie mamy. Mo偶e wpad艂y艣cie na ciekawe pomys艂 jak pracowa膰 z tymi tytu艂ami. Nie ukrywam, 偶e "Ma艂e s贸wki" s膮 urocze, ale "Kiedy nadchodzi smutek" te偶 jest bardzo wa偶ny i nale偶y podejmowa膰 ten temat z dzie膰mi. A mo偶e ksi膮偶ka Martyny Brody, kt贸ra dodaje skrzyde艂 ju偶 samych tytu艂em: "Jeste艣 kim艣 wyj膮tkowym. Relaksacje dla dzieci". Czekam na Wasze propozycje i wolontariuszy do prezentacji w艂asnych pomys艂贸w.
____________________________________________________________________________
https://bit.ly/3tYpG3r
Ja zrobi艂am quiz, wypad艂 艣rednio, wi臋c mo偶e warto powt贸rzy膰 wiadomo艣ci ;-)
____________________________________________________________________________
Prezentuj臋 pomys艂 naszej kole偶anki z Suwa艂k , jak pracowa艂a z ksi膮偶k膮:
"A kr贸lik s艂ucha艂" C. Doerrfeld w grupie 4-latk贸w
馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋馃悋
Cel g艂贸wny:
- wspieranie rozwoju emocjonalnego dziecka
Cele szczeg贸艂owe:
- rozpoznawanie i nazywanie w艂asnych uczu膰 oraz uczu膰 innych os贸b
- reagowanie na emocje innych
艢rodki dydaktyczne:
- karty z emocjami
- ksi膮偶ka pt. "A kr贸lik s艂ucha艂"
- kolorowanki z konturami twarzy
- piosenka "Nie chc臋 ci臋 zna膰"
Przebieg zaj臋膰:
1. Przeczytanie ksi膮偶ki "A kr贸lik s艂ucha艂"
2.Rozmowa na temat ksi膮偶ki:
- jak czu艂 si臋 ch艂opiec kiedy jego budowla run臋艂a?
- jacy przyjaciele przychodzili do ch艂opca?
- jak radzi艂y sobie zwierz臋ta ze z艂o艣ci膮?
- kt贸ry przyjaciel najbardziej rozumia艂 ch艂opca?
3. Zabawa "Co czujesz gdy.."
Nauczyciel zadaje pytania, a dzieci nazywaj膮 emocje, kt贸re kojarz膮 si臋 im z dan膮 sytuacj膮:
- Co czujesz gdy dostaniesz prezent?
- co czujesz gdy 艣wieci s艂o艅ce?
- co czujesz gdy kolega zburzy budowl臋 z klock贸w kt贸r膮 d艂ugo budowa艂e艣?
- co czujesz gdy zepsujesz ulubion膮 zabawk臋?
4. Podzia艂 emocji na przyjemne i nieprzyjemne.
- Nauczyciel staje
przed dzie膰mi i pokazuje na kolorowych kartach r贸偶ne emocje(rado艣膰, z艂o艣膰, zaskoczenie, smutek).
Dzieci staraj膮 si臋 powiedzie膰 kt贸re z
tych emocji s膮 przyjemne
a kt贸re
nieprzyjemne.
- nauczyciel rozdaje dzieciom karty z emotikonami, a zadaniem dzieci jest podzielenie ich na dwie grupy: przyjemne i nieprzyjemne.
5. Zabawa w parach przy piosence "Nie chc臋 ci臋 zna膰":
Nie chc臋 ci臋 nie chc臋 ci臋 nie chc臋 ci臋 zna膰
Chod藕 do mnie chod藕 do mnie r膮czk臋 mi daj
Praw膮 mi daj lew膮 mi daj
I ju偶 si臋 na mnie nie gniewaj.
6. Wykonanie pracy plastycznej.
Rozdanie kolorowanek z wykropkowanym konturem twarzy. Narysowanie emocji, kt贸r膮 by艣my odczuwali podczas gdy druga osoba zepsu艂aby ulubion膮 zabawk臋.
7. Zabawy konstrukcyjne.
Budowanie dowolnych
budowli z wybranych klock贸w.
opracowa艂a i zrealizowa艂a
Anna Putra-Kami艅ska
Oddzia艂 przedszkolny przy
Szkole Podstawowej nr 7 w Suwa艂kach.
✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋✋
Komentarze
Prze艣lij komentarz