Polecamy bezpłatne warsztaty dla nauczycieli wychowania przedszkolnego organizowane przez POLSKIE FORUM MIGRACYJNE

Nasza biblioteka rozpoczęła współpracę z Fundacją Polskie Forum Migracyjne. W miniony piątek (7.12.) zorganizowaliśmy wspólnie warsztaty Różnorodność kulturowa i językowa w przedszkolu. Praktyczne rozwiązania dla nauczycieli  wychowania przedszkolnego.

Głównym celem warsztatów było przekazanie wiedzy i wzmocnienie umiejętności przydatnych nauczycielom w pracy z grupami dzieci, wywodzących się z różnych kultur, religii, posługujących się różnymi językami czy mającymi inny kolor skóry. Wiadomo, że takich dzieci w naszych przedszkolach nie brakuje.
Istotnym punktem spotkania było przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do spotkań z odmiennością kulturową i językową. Z naszej strony, zapewniliśmy fachową literaturę na ten temat.
Uczestniczący w warsztatach nauczyciele wychowania przedszkolnego przyjrzeli się wezwaniom, jakie stawia wielokulturowość i wielojęzyczność. Dostrzegli również potencjał jaki ze sobą niosą.
Okazało się, że uczestniczki warsztatów mają w swoich grupach przedszkolnych dzieci z Ukrainy, Syrii, Egiptu czy Czeczenii, więc zdobyta na zajęciach wiedza z pewnością im się przyda. Warsztaty Różnorodność kulturowa i językowa w przedszkolu. Praktyczne rozwiązania dla nauczycieli  wychowania przedszkolnego przeprowadziły Zuzanna Rejmer oraz Marta Brzezińska-Hubert
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga