I już po wakacjach...Witamy Was po gorących wakacjach. Mamy nadzieję, że wypoczęliście i z głowami pełnymi pomysłów wyruszycie w edukacyjną podróż z Waszymi przedszkolakami. Chciałybyśmy Wam w tym towarzyszyć i Was w tej podróży wspierać.
Przygotowujemy się powoli na I spotkanie naszej Sieci, a tymczasem chciałybyśmy zaproponować Wam dwa, naszym zdaniem ciekawe artykuły, z branżowych czasopism.
Inspirację, rolę, wyobraźnię, konflikt, to wszystko możecie ćwiczyć metodą dramy.
Całe kompendium wiedzy zawarte jest w artykule Grać rolę czy być w roli – inspirujący świat dramy w majowym wydaniu Wychowania w Przedszkolu z 2018 roku. Dokładnie omówione zostały tam takie metody jak: rozmowa – wywiad, rysunek, rzeźbienie – rzeźba, scenka pantomimiczna, Scenka improwizowana, film- stop-klatka. Opisane zostały również inne, praktyczne funkcje stosowania dramy w przedszkolu. 
Drama to też teatr, dlatego polecamy artykuł Kurtyna w górę, czyli mali aktorzy na scenie, który ukazał się w kwietniowym Wychowaniu w Przedszkolu w 2018 roku. Tutaj dowiecie się o atutach zabaw teatralnych oraz jak przygotować się do wystawienia przedstawienia.
Mamy też dla Was niespodziankę. Wykorzystując kody ze strony internetowej Bliżej 
Przedszkola możecie pobrać darmowe materiały do wykorzystania w Waszej 
codziennej pracy.
  

Komentarze

Popularne posty z tego bloga