"Wszyscy jesteśmy artystami" - marcowe spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia "Zaczytane Przedszkolaki"

O tym, że każde dziecko może bez problemu występować na scenie, czując się na niej, jak przysłowiowa ryba w wodzie, na ostatnim spotkaniu sieci mówiła nasza ekspertka Justyna Lewicka-Szczęsna ze Szkoły Podstawowej nr 120 w Warszawie 🎭
Justyna przedstawiła się obecnym na sieci uczestniczkom. Jako nauczycielka z dziesięcioletnim stażem pracy, prowadząca z sukcesami kółko teatralne w Szkole Podstawowej nr 120 w Warszawie, z powodzeniem łączy swoją codzienną pracę z pasjami, takimi jak teatr, film, reżyseria, a także aktywizacja uczniów do twórczych działań.
 Po krótkiej części teoretycznej, nadszedł czas na ćwiczenia, które zaproponowała prowadzące. Oczywiście z wykorzystaniem technik dramowych.
Justyna przyniosła ze sobą Karty Emocji. Zadaniem uczestniczek było przedstawienie wylosowanego uczucia. To zadanie kilkakrotnie wykonywałyśmy na swoich spotkaniach, więc prowadząca wprowadziła małą modyfikację. Za pomocą jednego słowa ( u nas to była czekolada) pokazałyśmy wybraną emocję albo przekazałałyśmy jakąś konkretną informację. Chodziło tu o pracę głosem i ciałem. Zobaczcie efekty i sami tego spróbujcie! W tym ćwiczeniu można z powodzeniem wykorzystać fragmenty popularnych wierszy i piosenek dla dzieci.

Okazało się, że krzesło to znakomity rekwizyt. Można je wykorzystać na zajęciach dramowych w dowolny sposób. Na naszym spotkaniu krzesło zagrało mały samochód - popularnego Malucha. Wystarczyło tylko to sobie wyobrazić 😉🚕
Na zajęciach uczestniczki dowiedziały się, jak za pomocą relaksującej muzyki, o częstotliwości 432Hz, uspokoić umysł, wyciszyć emocje. Prowadząca w tym celu włączyła dwie wersje utworu Imagine Johna Lennona. Pierwsza wersja o częstotliwości 440 Hz, znana jest z radia, telewizji i innych środków masowego przekazu. Dla porównania później odsłuchałyśmy wersji nagraną na częstotliwości 432 Hz.

Na koniec Justyna zaprezentowała nam efekty swoich działań. Jej Teatr Cieni zachwycił wszystkich obecnych na sali. Zapraszamy do obejrzenia i zastosowania we własnej pracy.
 

Komentarze

Popularne posty z tego bloga