Emocje w logopedii

Ostatnie spotkanie Sieci Współpracy i Samokształcenia Nauczycieli Przedszkola Zaczytane Przedszkolaki miało miejsce 6 marca. Był to  Europejski Dzień Logopedy. Dlaczego o tym piszemy? Dlatego, że tego dnia specjalnie dla uczestniczek naszej sieci swoje wystąpienie przygotowała Joanna Krzesińska - logopeda i audiolog z Przedszkola nr 337 w Warszawie
Wcześniej jedna z naszych uczestniczek zaprezentowała wykaz popularnych książek dla dzieci, związanych oczywiście z emocjami.

Joanna Krzesińska to logopeda z wieloletnim doświadczeniem. Od niedawna działa pod szyldem LOGOLANDIA na portalu społecznościowym FACEBOOK. W swojej codziennej pracy z dziećmi Joanna wykorzystuje rozmaite pomoce dydaktyczne, które pokazała uczestnikom sieci Zaczytane Przedszkolaki.



Okazało się, że nawet w pracy logopedy nieodzowne są różne książeczki i obrazki, na podstawie których dzieci mogą tworzyć historyjki obrazkowe.




Prawdziwym zainteresowaniem cieszył się żółty, rozciągliwy ser wykonany ze specjalnej, miękkiej masy plastycznej. W serze ukryte były dwie białe myszki.
Do wyrażania emocji na zajęciach logopedycznych mogą się również przydać minki. Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo lubią zabawy z minkami.

 Na koniec uczestniczki sieci dostały do wykonania nietypowe zadanie. Na zajęcia został przyniesiony papier toaletowy z motywem misia i tekstami w rodzaju: zostań miśstrzem, udało miś się itp... Uczestniczki, połączone w grupy, miały za zadanie ułożyć krótką historię z wykorzystaniem kawałka papieru toaletowego. Co to były za historie...tego nie będziemy opisywać...
fot. Agnieszka Babula, Barbara Szczepaniak

Komentarze

Popularne posty z tego bloga