Coraz bliżej święta...W oczekiwaniu na najbardziej rodzinne święta w tym roku proponujemy wybraną literaturę ze zbiorów PBW im. KEN w Warszawie związaną z Bożym Narodzeniem. Na nadchodzące święta życzymy Wam dużo miłości, ciepła, radości i spokoju. Wesołych Świąt!!!Księga Bożego Narodzenia, Rosanna i Gianluigi Ferrarotti

Boże Narodzenie jest świętem całego chrześcijańskiego świata. Książka wprowadza nas w ten bogaty świat. Dorośli i dzieci znajdą w niej także różnorodną pomoc w przygotowaniu świąt: scenariusze teatralne oraz piosenki, ciekawe pomysły na szopki.

JASEŁKA „Boże Narodzenie” do wystawienia przez grupy przedszkolne i szkolne, Beata Andrzejczuk


W tej książeczce znajdziecie gotowy scenariusz inscenizacji jasełkowych. Do publikacji dołączona jest płyta CD, która zawiera: kolędy do wykorzystania jako przerywniki i podkłady muzyczne (również w wersji instrumentalnej), pliki z pełną wersją tekstu z możliwością dokonywania korekty, osobne pliki tekstowe z podziałem na role.


W przedszkolu: święta, wierszyki, zabawy plastyczne

W przedszkolu... to bogaty i kolorowy zbiór tekstów przygotowanych z myślą o uroczystościach przedszkolnych. Znajdują się tu propozycje piosenek, wierszyków i opowiadań związanych z danym świętem. Do każdego święta dołączono kilka propozycji zabaw plastycznych.

Pomysły na zimę i Boże Narodzenie, Andrea Küssner-Neubert
Nie ma nic prostszego, niż samemu zrobić aniołka, pingwina czy bałwanka. Jak to się robi? Najpierw ostrożnie wyrwij z książki arkusz z motywem, który chcesz złożyć. Potem wytnij wszystkie elementy. Pozaginaj wszystkie miejsca oznaczone kreskowaną linią. Nanieś klej na ciemniejsze zakładki sklej ze sobą wszystkie wycięte elementy. GOTOWE! Życzymy udanej zabawy!
 

W grudniu proponujemy również wspólne wykonanie świątecznego Mikołaja.Komentarze